Menu Close

„Mamo, on mi przeszkadza!”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Udział

Ćwierkać

Udział

Co powinieneś zrobić, gdy rodzeństwo walczy?

Ta linia otwierająca brzmi zbyt znajomo, prawda? Wyobraź sobie to. Siedzisz na przednim siedzeniu pasażerskim w rodzinnej małej furgonetce, czytając magazyn, gdy jesteś w drodze do domu babci i dziadka. Twoje dzieci są cicho z tyłu, dopóki nie usłyszysz: „Mamo, on mnie niepokoi!” Twoje dziecko wrzuca małe kawałki papieru we włosy córki. Co robisz, gdy twoje dzieci walczą?

Moje dzieci wciąż są małe, ale czasami walczą. To nie jest nic, co opisałem powyżej, ale oni dostają się na nerwy. Moja najstarsza (córka w wieku 11 lat) lubi dotykać i dostać się do twarzy rodzeństwa, dopóki nie zaczną jęczeć. Zazwyczaj mówi, że chce po prostu przytulić lub pocałować. Po prostu nie nauczyła się, jak trzymać ręce dla siebie. Co zwykle robię z tą sytuacją? Po prostu mówię jej, żeby przestała i trzymała jej ręce dla siebie. Ale jak dotąd to nie zawsze działa.

Moje środkowe dziecko (Córka w wieku 33 lat) zamienia się w opowieść o tatle. Jeśli jej brat lub siostra zaczną robić cokolwiek, co jej zdaniem jest złe, powie tak. Lubi także krzyczeć na swoją siostrę. Na przykład Courtney uwielbia śpiewać do swojego odtwarzacza MP3, a to napędza Ciarę Nuts. Jeśli Courtney nie śpiewa piosenki, którą lubi Ciara, powie jej, żeby była cicha, a w niektórych przypadkach powie „Zamknij się, Courtney!” Nie tolerujemy tych słów wypowiadanych z naszego dwuletniego, więc zwykle następuje czas.

Powiązane refleksja weekendowa

Nasz najmłodszy (Son w wieku 15 lat) uwielbia podążać za swoją starszą siostrą. Doświadczył też, jak ją zdenerwować. Zazwyczaj obejmuje to jedzenie. Jeśli Ciara je przekąskę lub pije coś z popijanego kubka, Conan podąży za nią, dopóki nie odłoży tej przekąski lub popijania kubka. Kiedy to zrobi, porusza napój lub produkt żywnościowy. Oczywiście to ją denerwuje. Rozpoczęła się wojna o sok. Ale jak ukarać jeden rok? Mój małżonek i ja zazwyczaj chichotem, kiedy kradnie jej przekąski. We are just starting to instruct him best from wrong. Ale jest to trudna koncepcja dla najmłodszych do zrozumienia.

What do you do when your children fight?

(This short article was originally published in December, 2008)

Omów to na naszym forum

Link to this post:“Mom, he’s bothering me!”

0/5

(0 recenzji)

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Udział

Ćwierkać

Udział

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *