Menu Close

Wyzwania dla rodziców Preemies

dzielenie się troską!

Udział

Ćwierkać

Udział

Na oddziale intensywnej terapii noworodków (OIOM) istnieją wyzwania, przed którymi stoją rodzice, gdy przygotowują się do zwolnienia do domu. Rodzice proszeni są o przyniesienie fotelika samochodowego do szpitala, aby sprawdzić, czy dziecko jest w stanie siedzieć na siedzeniu i bezpiecznie podróżować do domu bez komplikacji. Następnie rodzic jest proszony o pokój w ciągu jednej nocy w innym pokoju, ze sprzętem, którego będą używać w swoim domu, na przykład pompy do karmienia rur, monitorów tlenu, a także leków, które dziecko ma otrzymać. Rodzice otrzymują krótką lekcję, jak działa sprzęt, ponieważ będzie to to, czego używają w domu. Pielęgniarki poinformowały rodziców, że są dzwoniąc i zostają tam, aby jeździć na OIOM dla swojego dziecka na jedną noc.

Podstawowymi założeniami tych zagadnień są brak pewności siebie, aby móc zająć się dzieckiem, niewystarczającą ilość informacji, aby naprawdę zrozumieć, co robią wszystkie maszyny i brak czasu praktyki. Jeśli chodzi o tę populację, rodziców przedwczesnych dzieci, argumentem, który jest najczęściej słyszany, jest to, że rodzice byli na OIOM-ie obserwują pielęgniarki przez ostatnie 5-7 miesięcy, gdy dbają o swoje niemowlę. Rzeczywistość argumentu jest taka, że ​​tak, rodzice są tam od 5-7 miesięcy, jednak skupili się na więzi i leczeniu z własnych ran zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Kiedy idzie zobaczyć dziecko, chcą tylko związać się i zobaczyć, jak ich dziecko się dobrze, aby dziecko mogło wrócić do domu. Nie koncentrują się tak bardzo na tym, jak zamierzają opiekować się dzieckiem, kiedy wracają do domu, ponieważ w swoich nadziei, mają nadzieję, że dziecko wróci do domu bez żadnego sprzętu. Szpitale stwierdzają, że dają rodzicom możliwość nauki i to jest dla nich wystarczające, ale moim zdaniem nie jest to faktyczne. Prawda jest powiedziana, potrzebna jest większa edukacja ukierunkowana na rodziców i życie domowe.

Czy możesz wyszkolić swój mózg, aby oswoić lęk związany z wakacjami?

Alternatywą dla wysyłania rodziców przedwczesnych dzieci w domu z broszurami w zakresie opieki nad każdym sprzętem i wezwaniem pediatry, jeśli mają jakieś pytania, byłby spersonalizowany plan przejściowy, który rozpoczyna się podczas pobytu dziecka. Planista nauczania wypisu, który współpracuje z rodzinami tylko wtedy, gdy wracają do domu, byłby korzystny. Każdy rodzic powinien otrzymać spoiwo podczas planowania wypisu. Zwykle dzieje się to około miesiąc, zanim dziecko będzie jeszcze gotowe do powrotu do domu. Jest to czas, w którym neonatolodzy decydują, czy dzieci są gotowe do powrotu do domu i z czym wrócą do domu. Instrukcje ze zdjęciami w łatwym do zrozumienia języku należy umieścić w spoiwa z jedną tabletką instrukcji dla każdego urządzenia, dla każdego zabiegu i leków. Umożliwi to planisty rozładowania rozpoczęcie przygotowywania rodzica możliwości, czego można się spodziewać w domu. Następnym krokiem jest skłonienie rodziców do ćwiczeń z pielęgniarką OIOM i terapeutą oddechową, jak robić różne leczenie i opiekować się tym dzieckiem. Umożliwienie rodzicom obserwowania pielęgniarki i powrotu pokazanie leczenia, jakie będą robić w domu, odwołując się do instrukcji z spoiwa i pozwalając im zadawać pytania i zapisywać notatki, które pomogą im pamiętać, że coś byłoby pomocne.

Istnieje wiele rodzajów uczniów, a my jako populacja przedwczesnych rodziców musimy poinformować pielęgniarki, z czym czujemy się komfortowo, aby odnieść sukcesy rodziców, którzy opiekują się naszym dzieckiem. Osobiste połączenie, które mam z populacją przedwczesnych dzieci, polega na tym, że jestem jednym z tych rodziców, którzy mieli przedwczesne dziecko. Mój syn urodził się w 27 tygodniu, 1lb 10 uncji. Zatrzymał się na OIOM przez 5 miesięcy. Byłem bardzo zaangażowany w opiekę i status mojego syna jako pielęgniarki, ale wiele razy byłem najpierw mamą. W noc, w której wraz z mężem wchodziliśmy, byliśmy przytłoczeni, nie spaliśmy ze wszystkimi monitorami sygnałowymi, alarmami brzmiącymi na karmienie i potrzebne zabiegi. Pomyślałem sobie, że jest to bardzo stresujące nawet dla doświadczonej pielęgniarki, takiej jak ja. Podczas mojego OIOM zostaje jako rodzic, w większości troszczyłem się o więź z moim dzieckiem i jak najszybciej wypisał go do domu. Jest to jeden z powodów, dla których mój mąż i ja założyliśmy organizację charytatywną 501c3, zwaną prezentem życia. „Prezent życia oferuje nadzieję, zachętę i wsparcie dla rodziców przedwczesnych dzieci i noworodków intensywnej opieki”.

Powiązane 4 zalety naturalnego światła w domu

Dzisiaj mój syn jest zdrowym sześcioletnim i chociaż ma pewne wyzwania, dzięki łasce Bożej przezwycięża je codziennie i ma zaraźliwy uśmiech i śmiech, które angażują wszystkich, których spotyka, aby dowiedzieć się więcej o przedwczesnym narodzinach i co to znaczy dzisiaj . Zachęcaj się i wiedz, że wyzwania mogą nadejść, ale każdy dzień jest nowy i pokonasz je. Słynne zdanie na OIOM jest to, że podejmiesz 10 kroków do przodu i 6 kroków do tyłu. Jest w porządku, ponieważ w te trudne dni spójrz wstecz na to, gdzie byłeś i jak daleko zaszedłeś dzisiaj.

Link do tego postu: Wyzwania dla rodziców preemantów

0/5

(0 recenzji)

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Udział

Ćwierkać

Udział

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *