Menu Close

Dopasuj leczenie bólu do bólu

dzielenie się troskliwością!

Udział

Ćwierkać

Udział

Life & Charm Weekly: Health

Dopasuj środek przeciwbólowy do bólu

Autor: Stacey Colino na życie i urok co tydzień

Możesz być zawodowym wielozadaniowcem, ale niewielu może żonglować pracą, rodziną i innymi obowiązkami podczas bólu fizycznego. A mając tak wiele osób w zależności od ciebie, nie masz czasu na odsunięcie się na bok przez ból głowy lub inne bóle. Potrzebujesz tylko ulgi. Problem polega na tym, że ze wszystkimi dostępnymi bez recepty środków przeciwbólowych, decydowanie, co jest najlepsze, cóż, poważnym bólem. Ale to nie musi być. Znajdź swoją dolegliwość poniżej, a następnie leczenie, które według ekspertów jest wiele skutecznych, dzięki czemu możesz uścisnąć ból i kontynuować swoje życie. (Jeśli masz problemy zdrowotne lub stan zdrowia, porozmawiaj jednak z lekarzem przed przejmowaniem leków bez recepty.) 1. Uderzanie głowy do wytycznych dotyczących Staminapro.com/best-anti-inframatory/, niezależnie od tego, czy masz napięcie ból głowy, czy migrenę, szukaj środka przeciwbólowego, który łączy acetaminofen, aspirynę i kofeinę. „Meds blokują ból na różnych poziomach, więc kombinacja jest znacznie bardziej skuteczna niż ktokolwiek sam”, mówi dr Vincent Martin, ekspert internistyczny i bólu głowy, który uczy na University of Cincinnati College of Medicine. Jak oni pracują: Kiedy masz ból głowy, naczynia krwionośne w mózgu rozszerzają się. Kofeina ogranicza te naczynia, łagodzący ból, omawia Martina. Tymczasem aspiryna pomaga blokować chemikalia wywołujące ból w mózgu zwanym prostaglandynami i poprawia działanie acetaminofenu.

Zobacz lekarza, jeśli: masz częste bóle głowy. Porozmawiaj również z lekarzem, jeśli masz problemy z wątrobą, ponieważ możesz nie być w stanie wziąć acetaminofenu 2. Zgaga od czasu do czasu do zgaga, każdy zobojętniający lub płynny zobojętniający się zneutralizuje kwas żołądkowy, aby zaoferować ulgę, mówi dr Charlene Prather, gastroenterolog z magisterskim zdrowiem publicznym oraz profesor nadzwyczajny w Saint Louis University School of Medicine. Jeśli jesteś Podatna na biegunkę, wybierz zobojętnicę z wodorotlenkiem aluminiowym lub wapniem, a nie magnezem. Odwrotnie, jeśli masz tendencję do zaparcia. Za trwałą zgagę weź tabletkę, która zamiast tego łączy zarówno zobojętnienie, jak i bloker kwasowy (taki jak famotydyna lub ranitydyna). „Otrzymasz natychmiastową ulgę od zobojętniającej się, a następnie znacznie bardziej trwałej ulgi od leku blokującego kwas”, mówi Prather. Leki blokujące kwas mogą trwać do 12 godzin. Zobacz lekarza, jeśli: dostajesz zgagę znacznie więcej niż kilka razy w tygodniu lub pogarszają się objawy.

Powiązane, jak dbać o siebie w 2021 roku

3. Ból pleców lub napięte mięśnie klezie i naproksen (alias niesteroidalne leki przeciwzapalne, lub NLPZ) są silniejsze i będą trwać dłużej niż inne środki przeciwbólowe, mówi dr Dana S. Proster, lekarz w Mercy Medical Center w Baltimore . Blokują wytwarzanie prostaglandyn z bólem i zmniejszają stan zapalny w napiętych mięśniach. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub problemy z żołądkiem lub nerek, NLPZ mogą nie być opcją. Acetaminofen jest kolejną najlepszą rzeczą. Kieruje się częścią mózgu, która otrzymuje i przetwarza komunikaty bólowe z uszkodzonego obszaru. Niezależnie od tego, w jakimkolwiek pigułce, możesz również pocierać miejscowy żel, w tym mentol lub salicylan, mówi prostszy. Środki przeciwzapalne „są wchłaniane przez skórę, więc większość leku trafia bezpośrednio do mięśni”, wyjaśnia.

Zobacz lekarza, jeśli ból pleców lub odkształcenie mięśniowe utrzymują się lub pogarsza po kilku dniach 4. Bóle grypy i gorączka dla NLPZ (ibuprofen lub naproksen) lub acetaminofen, mówi prostsze. Zarówno zmniejszają twoją gorączkę, jak i złagodzą bóle, wpływając na zdolność mózgu do otrzymywania wiadomości bólu. NLPAIDS również uspokoiły zapalenie. Jeśli więc masz mdłości lub podatne na problemy żołądkowe, możesz lepiej z acetaminofenem. Unikaj aspiryny lub leków, w tym aspiryny. Spożywanie go, gdy masz grypę, może wywołać rzadki, ale szkodliwy stan zwany zespół Reye.

Zobacz lekarza, jeśli: masz ból w klatce piersiowej, duszność, poważnie kaszel lub gorączkę, która trwa dłużej niż tydzień. 5. Skurcze menstruacyjne sugerują, że większość kobiet doświadcza pewnego stopnia bólu menstruacyjnego. W takim przypadku NLPZ są zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem. Blokują produkcję ProstaglandINS, które powodują skurcze mięśni i skurcze w macicy. Zrób ibuprofen lub naproksen w czasie, gdy oczekujesz, że Twój okres rozpocznie się lub przy pierwszym układzie bólu. W ten sposób będziesz wyprzedzić zraniony, mówi dr Jill Maura Rabin, szef uroginekologii w Long Island Jewish Medical Center. Patrz lekarza, jeśli: NLPZ nie oferuje wystarczającej ulgi i nie możesz funkcjonować lub jeśli twoje skurcze Towarzyszy mu niezwykle ciężkie krwawienie. Stacey Colino jest pisarzem Chevy Chase, MD. Pisała dla wielu krajowych czasopism, w tym Newsweek, Real Simple, Self, Woman’s Day, rodziców, kosmopolitycznych i uroków. Wcześniej co tydzień przyczyniła się do życia i uroku. var time_on_page = 0; Window.onload = function (e) {d = new Date (); time_on_page = D.GetTime (); } okno current_time = D.GetTime (); time_on_page = time_on_page? (Current_time – Time_on_page): 0; if (time_on_page) {sekund = parseint (time_on_page / 1000); sekundy = 5*(math.ceil (mathm.abs (sekundy/5))); sekundy = Math.max (sekundy, 1); qry_str = ‘? cat =’+’czas na stronie’+’& wartość =’+sekundy+’& akcja =’+sekundy+’_sec & title = mecz+bóle+do zniesienia+bólu+& type = funkcja i identyfikator i identyfikator = Pain_reliever & Channel = Health & Partner = HealthymamAmAgazineftp ‘; skrypt = nowy obraz (1,1); scenariusz }} //js.revsci.net/gateway/gw.js?csid=f09828&auto=t&bpid=studioone

Powiązane wiadomości Coronawirus z całego świata

var addthis_config = {„data_track_addressbar”: true}; // s7.addthis.com/js/300/addthis_widget.js#pubid=ra-52a8a5a807f5f744

Link do tego postu: dopasuj środek przeciwbólowy do bólu

0/5

(0 recenzji)

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Udział

Ćwierkać

Udział

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *