Menu Close

Półkodowate dzieci, dwa razy więcej zabawy i czterokrotnie prezenty

Spójrz, co zrobiłem! Nie tylko uczyniłem ludzi, ale uczyniłem naród żydowski, po prostu narodzając żydowskie trzydzieści lat temu. Jestem bardzo zadowolony z siebie i moich zdolności żydowskich-people. I mój mąż, pomógł. On też je zrobił. I uczynił ich w połowie żydowskim, po prostu będąc poganinem. Dobra robota, my! Mazel Tov!

Więc teraz mamy dwoje dzieci, dziadków drużyny baseballowej (dzięki kilku zachwyconym ponownym małżeństwom) i grudniowym święta. W większości jest to dwa razy więcej zabawy. Ale nie odmówimy najbardziej oczekiwanego aspektu wakacji: prezenty. Rzeczy. Pakiety owinięte. nowe zabawki. Darki prezentów dla niemowląt.

Znasz to miejsce, Holidayinsanityville,
Populacja: Wszyscy, których znasz.

Czy można nawet kontrolować przepływ prezentów, aby móc zdobyć moje dzieci rzeczy, których chcemy i potrzebujemy, choć łaskawie przyjmując od innych dobrze zaproszonych darów i jednocześnie unikać żadnych lub obu następujących czynności: nadmiernie staleni, niewdzięczne trzy trzy -Old Kid i niemowlę o wiele więcej ubrań, niż mogłaby się nosić (nawet w obecnym tempie plamplifikowanym trzema zmianami kostiumów dziennie)?!

Może kontrola to niewłaściwe słowo. Lubię rodzić moje dzieci rzeczy, które lubię lub które im się spodobają. Lubię owijać ich prezenty i wyposażyć ich pończochy. Lubię wybierać ubrania, które będą nosić w przyszłym roku. Nie chcę się wycofać, ponieważ inni chcą to dla mnie zrobić.

Wejdź do dziadków. Niektórzy z nich po prostu robią Hannukah. Wiem, że wyślą nam 8 prezentów na dziecko.

I inni dziadkowie. Robią Boże Narodzenie. Nie mogą się kontrolować. Nie dają ani jednego lub dwóch prezentów każdemu wnukowi. Moje szacunki byłyby bardziej jak cztery lub pięć. Plus nas. Lubimy dawać naszym dzieciom prezenty na Boże Narodzenie. czemu nie? To jedna z najlepszych części posiadania dzieci, prawda?

Ale w przyszłym tygodniu chciałbym też dać moje dzieci w nocy. Są moimi dziećmi i to jest Chanukka. Nie sądzę, że tradycja to „brak darów od mamy i tatusia”. Julian dostaje slinky, kilka naklejek Hannakah i kilka nowych skarpet. Dostałem już Scarlett dwa smoczki, kilka linków do połączenia zabawek wózka i łyżki do smakowania jej pierwszego jedzenia. To nie są ekstrawaganckie, szalone prezenty. To tylko dużo.

Jest więc nadchodzący tydzień Hannukah z dwoma małymi (mamy nadzieję!) Darami za noc, a potem, trzy tygodnie później, Boże Narodzenie, z Bogiem wie, jak wiele prezentów. Czy każda osoba ma plan kontrolowania tej sytuacji?

Martwię się, że każdy prezent nie jest doceniony, ponieważ zostanie odłożony na bok, aby otworzyć coś innego. Wszystko staje się marnotrawstwem i przesadnym pokazem obfitości.

Czy jestem szalony? Czy brzmię absurdalnie niewdzięcznie? Kontrolowanie? Chciałbym usłyszeć twoje myśli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *