Menu Close

3 Metody zapewnienia samodzielności nastolatków przy jednoczesnym zachowaniu spokoju

dzielenie się dzieleniem się!

Udział

Ćwierkać

Udział

Twoje nastolatki zapewnią ci szereg dylematów. Zdecydowanie byłoby ustalenie dokładnie, ile niezależnego podejmowania decyzji, aby je włączyć.

Podczas gdy zwykle robiąc rzeczy dla nastolatków, że są w stanie zrobić sobie, nie skrzywdzi ich, bycie decydentem w każdej okolicznościach może wysłać nieumyślne przesłanie, że nie ufasz im lub brakuje zaufania do ich umiejętności.

Rezultatem może być dzieci, które nie mają poczucia własnej wartości, samodzielności, a także możliwości rozwiązywania problemów, a także nie mogą poradzić sobie z obowiązkami odpowiednimi dla wieku. Chcesz odwrotnie. Chcesz, aby twoi młodzi ludzie dorastali z wiedzą, aby samodzielnie podejmowali praktyczne decyzje.

Jak dokładnie zapewnić nastolatkom bardziej samodzielność, jednocześnie osiągając spokój? Jeśli nie rozumiesz, od czego zacząć, nie czuj się zagubiony. Wszystko, co wymagasz, to postawić pewną elastyczność na ich talerzu. Poniżej znajdują się sugerowane środki.

1. umożliwić im chodzenie domu ze szkoły

Jeśli twoje nastolatki mają 14 lat i powyżej, umożliwienie im domu z instytucji, a także pozostanie samotnie, gdy jesteś w pracy, jest jedną z pierwszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić im niezależność. Umożliwiają im wykonanie własnej popołudniowej przekąski, a także wykonywanie zadań, takich jak mycie naczyń, a także wyciąganie śmieci.

Ale jeśli pozostawienie ich w spokoju sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo, wybory takie jak ADT House Security, a także nadzór twojego sąsiada, są lepsze. Na przykład system bezpieczeństwa domu ekspertów jest powiązany z centrum śledzenia, w którym wysyłane są wyzwalacze alarmowe. Możesz zrozumieć, że twoje młodzież są monitorowane przez zaufaną osobę, dzień i noc, nawet gdy są sami w domu.

Powiązane Co to jest nadużycie dzieci?

2. Pozwól im ustalić priorytety

Twoje nastolatki powinny być w stanie rozpoznać, co jest ważne, a także kolejność ważności. Powiedz im, aby unikalne między zadaniami, które są ważne, a także tymi, które można wykonać w wolnym czasie. Dzieci powinny rozpoznać, że niektóre rzeczy wydają się ważne, jednak można zrobić później. Obecny czas powinien być przekazany ważnymi zadaniami, które mogą mieć wpływ na większą liczbę osób.

Możesz pomóc nastolatkom zacząć, prosząc ich o listę ich codziennych zadań. Następnie poproś ich o ocenę zadań na podstawie priorytetu, poczynając od tego, co według nich powinno być pilnie wykonane, do tego, na co według nich można uczestniczyć później. Produktuj własną listę, a także podsumowuj swoje rankingi z twoimi, a także pokaż im, czy wymagają ponownego przemyślenia, czy dobrze.

3. Ustanowienie własności

Mawaj „to jest moje, a także to twoje”, aby zapewnić im obowiązek rzeczy, które posiadają, oprócz rzeczy, których nie są możliwe, aby wykorzystać bez twojej zgody. Kiedy młodzież rozumieją, że są właścicielami określonych urządzeń, będą się nimi zająć, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby mieli wystarczające środki na zastąpienie uszkodzonych przedmiotów. Przywilej korzystania z gadżetów należących do rodziców można cofnąć, jeśli samodzielność jest nadużywana lub zaufanie zostanie złamane.

Chwalcie je także, jeśli wykonują świetne zadanie, aby zrozumieć przywileje, a także działać odpowiedzialne. Podaj coś pozytywnego, takiego jak: „Wykonałeś doskonałe zadanie, aby iPad bez zarysowania i wykorzystanie go do pracy domowej”. Pochwała może pomóc im szybciej wzrastać, a także odpowiedzialnie, niż jeśli krytykujesz negatywy, a także rzadko uznania pozytywów.

Powiązane trening nocnika – wskazówki, a także porady

Dzięki tym środkom wychowujesz nastolatki, które z powodzeniem prowadzą niezależne życie.

Link do tego postu: 3 Metody zapewnienia nastolatków, jednocześnie zachowując spokój umysłu

0/5

(0 recenzji)

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

UdziałĆwierkać

Udział

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *